Vyšel třetí letošní Mediažurnál. Přečtěte si kvalitní analýzy a nadčasové texty!

10.10.2018 10:36

Třetí letošní číslo čtvrtletníku Mediažurnál obdrželi v uplynulých dnech členové Syndikátu novinářů ČR. Zaujme tradičně řada zajímavých a nadčasových témat z oblasti sdělovacích prostředků, rozhovory, karikatury a stránky věnované práci fotoreportérů. Novinkou se stal historický exkurz experta Úřadu pro studium totalitních režimů.

Hlavní článek si tentokrát vzal na starost dlouholetý novinář Jaroslav Veis, který pojednal o mediálním tlaku, který činí maďarský premiér Viktor Orbán na média. Stejný autor napsal text o laureátech ceny svobody tisku, každoročně udělovanou Mezinárodním výborem na ochranu novinářů (CPJ).

Mezi další zajímavé články se zařadil rozhovor o knize o hendikepovaných sportovcích, který redaktorce časopisu Můžeš vydávaným Kontem bariéry, poskytl předseda jihočeského syndikátu Radek Gális. Rozhovory se v zářijovém čísle objevily vůbec poprvé tři. Redaktor Martin Melichar vyzpovídal Petra Bílka, šéfredaktora Literárních novin, Ludmila Razimová-Kučerová zase hovořila se šéfredaktorem časopisu MY 68 a MY 69 Vladimírem Matesem.

Třetí letošní Mediažurnál nebyl ochuzený ani o poctivou obrazovou stránku. Kresby na mediální téma dodal Pavel Kotyza. Fotografie zase zaslal zkušený fotograf Dan Materna působící v současné době ve vydavatelství MAFRA.

Novou rubrikou se stalo okénko do historie. S prvním textem přišel Libor Svoboda, historik Ústavu pro studium totalitních režimů. Autor podal příběh novináře Vladimíra Veselého, který pracoval pro tajné služby i policejní složky.

Stáhněte si celý Mediažurnál pod tímto odkazem.