UNCOVERED – ODHALENO

29.11.2018 13:11

Odhalena je v tomto případě zatím vstupní informace o tom, že se ve dnech 31. ledna a 1. února 2019 koná v Berlíně konference o investigativní žurnalistice pro Evropu.

Na konferenci se bude diskutovat (v angličtině) mj. o tom, jaké politické podmínky má investigativní novinařina, nebo jak pro tento druh práce vytvořit vhodné prostředí za současné atmosféry, kdy se ekonomické zájmy a politické vměšování staly normálním jevem.

V rámci této dvoudenní akce se můžete zapojit třeba do workshopu o digitální sebeobraně. Také se seznámíte s výsledky práce držitelů grantu IJ4EU. Fond na podporu investigativní novinařiny inicioval Evropský parlament před dvěma lety a obdrželo jej 12 mezinárodních týmů. Právě na této konferenci týmy odhalí např. informace o vraždě maltské novinářky Daphne Caruana Galizia, o zneužívání evropských fondů v Rumunsku a Bulharsku, či o zmizení desítky tisíc dětí v migrační krizi, ale i další témata.

Konferenci UNCOVERED pořádá Evropské centrum pro svobodu tisku a médií (ECPMF) v Evropském domě, ulice Unter den Linden 78, Berlín.