Syndikát zve na zahájení výstavy fotografií Vladimíra Lammera

12.10.2015 10:17

Výstava fotografií Vladimíra Lammera se ohlíží za nelehkým obdobím naší nepříliš vzdálené historie. Prezentované snímky dokumentují dramatické okamžiky srpnové okupace roku 1968 a chvíle sounáležitosti, které doprovázely pohřeb Jana Palacha v lednu 1969. Témata, která se zejména v posledních letech těší rostoucí popularitě, zpracoval Vladimír Lammer neotřelým způsobem.

Většina vystavovaných fotografií tak nepatří mezi zlatý fond notoricky známých a stále opakovaných reprezentací těchto dvou nešťastných historických momentů. Autor naopak divákovi nabízí širší vhled do událostí.

Vladimír Lammer se narodil v roce 1930, vyučil se fotografem a pracoval v celé řadě novin a časopisů, fotografoval i pro vojenská periodika. Počátkem šedesátých let byl fotoreportérem propagačních časopisů nakladatelství Orbis, určených pro zahraniční distribuci. V roce 1968 nastoupil do redakce časopisu Květy, kde působil až do svého odchodu do důchodu.

V Květech se stal prvním obrazovým redaktorem v tehdejším Československu a vůbec prvním žurnalistou, který byl v tiráži oficiálně uveden na této pozici. Jeho skoro čtvrt století trvající práce v časopisu Květy představuje jádro jeho fotožurnalistické práce.

Lammer pozvánka