Syndikát novinářů Zlínského kraje uspořádal již 24. ročník turnaje v malé kopané. Ve finále Press cupu novináři podlehli hasičům.

18.02.2019 21:07

 

Hasiči vyhráli po zásluze, stříbro žurnalistů z Press cupu ale hřeje. Pěkně sytá porce 26 utkání hraných na 11 minut a 11 vteřin. Do 24. ročníku nastoupilo 9 týmů. Celkové prvenství Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, druhé místo novinářského týmu, třetí pro Sportovní klub Policie České republiky. Místo konání – zlínská Sportovní hala Euronics. To jsou základní fakta nejstaršího fotbalového halového turnaje ve Zlínském kraji, který tradičně pořádá Syndikát novinářů Zlínského kraje.

 

Na snímku vítězné družstvo hasičů. Foto Jan Čada

 

Pořadatelé nejdříve nabídli porci čtyř zápasů pro každý tým. Tedy 18 duelů. Potom, po odstoupení tentokrát nejméně úspěšného týmu Lékařů KNTB, seřadili zbylé celky do čtvrtfinálového pavouka, následovala semifinále a boje o třetí místo a o celkové prvenství.

Prapor novinářského mužstva držel společně s exligovými posilami Urbánkem či Petrem především nezdolný kapitán Robert Heč z TV Prima. „Musel jsem pracovně odskočit natáčet reportáž ze zlínského Lešetínského fašanku, kluci to zvládli i beze mne, v semifinále mi dali v rozstřelu důvěru hned na tři rozhodující penalty, povedlo se,“ komentoval svůj pracovně sportovní den známý polysportovec.

Novináři ve finále sehráli důstojnou partii s vítěznými hasiči, a i když se porážka 0:4 jeví jako krutá, druhé místo týmu Syndikátu je úspěchem, protože novináři svůj turnaj zatím vyhráli v přebohaté historii jenom jedinkrát.

Parádní byl přístup Jiřího Darona, ředitele Pragokoncertu. Ten se přišel podívat i přes drsný souboj s chřipkou, na hřišti ale svým při obhajobě titulu z loňského roku chyběl, jeho tým skončil čtvrtý.

Třetí místo vybojovali fotbalisté Sportovního klubu Policie ČR. Mezi účastníky se o každičký míč prali také zástupci zlínského Magistrátu, Bystřice pod Hostýnem, Pivovaru Černá Hora i týmu Starostů.

Nejúspěšnějšími jednotlivci se stali brankář Vlastimil Minařík, střelec Ondřej Bartušek a celkově nejlepší hráč František Rolinc.

Ceny tentokrát za onemocnělou předsedkyni zlínské krajské novinářské organizace Janu Bubeníkovou předával s elegancí sobě vlastní Rudolf Maňas z vedení Syndikátu novinářů Zlínského kraje.

 

Jan Čada