Svobodná univerzita Berlín nabízí zajímavá stipendia pro novináře

29.10.2018 10:10

Evropský novinářský spolek (EJF) vyhlašuje opět zajímavá stipendia pro novináře na Svobodné univerzitě v Berlíně. Studijní pobyt bude probíhat od 1. října 2019 do 31. července 2019. Více informací o třech kategoriích i možnostech přihlášení naleznete v článku níže. Konečné datum pro podání přihlášek je 28. února příštího roku. 

Podmínkou pro přijetí je vysoká kvalifikace v oblasti novinařiny (ať už je novinář zaměstnán či pracuje jako volný) a letité zkušenosti. Kromě toho musí uchazeč prokázat a doložit velmi dobrou znalost němčiny. Evropský novinářský spolek vypsal celkem tři druhy stipendií.

Standardní, které je dotováno sumou 1500 eur na měsíc, je určeno novinářům s více než pětiletou zkušenosti a trvá deset měsíců. Druhé podporuje sumou mezi 1100 a 1200 eur žurnalisty se zhruba pěti lety praxe. U třetího se podpora pohybuje v částce 1000 eur a počítá výhradně s novináři ze zemí střední a východní Evropy. 

Stipendium podporuje kromě Svobodné univerzity v Berlíně také list Frankfurter Allgemeine Zeitung a dvě nadace (Friedrich-Ebert-Stiftung and Heinrich-Böll-Stiftung). Smyslem finanční podpory je stručně řečeno umožnit novinářům pracovat na vědeckém tématu pro jejich další vzdělávání a rozšiřování kvalifikace.

Více informací naleznete pod tímto odkazem.