Speciální nabídka prosincové konference Prague Media Point

17.09.2019 10:06

 

 

 

Ve dnech 5. až 7. prosince 2019 hostí česká metropole mezinárodní novinářskou konferenci Prague Media Point. Akce se koná v HubHub - Palác ARA, Perlová 5, Praha 1. V rámci konference proběhne při příležitosti 30. výročí sametové revoluce také diskuze o vývoji české mediální scény a její význam pro svobodu, svobodu slova a demokracii. 

 

Zatímco problémy, jimž v moderním světě čelí nezávislá média, jsou obecně známy: Daleko méně pozornosti se však věnuje tomu, co doopravdy funguje, pokud se to netýká velkých a dostatečně financovaných hráčů v USA a západní Evropě. A právě na příklady dobrého fungování i menších médií se zaměří šestá mezinárodní interdisciplinární konference Prague Media Point.

Konference nabídne řadu odborných prezentací, setkání s inovátory, kteří představí svá řešení i možnosti podpory výměny know-how a kontaktů. I letos se akce detailněji zaměří na region střední a východní Evropy.

Výkonný ředitel pořádajícího spolku Transitions a spolupředsedající konference Jeremy Druker se podle svých slov těší, že budou českým a mezinárodním expertům představeny projekty, které přinášejí naději navzdory pesimistickým prognózám, jež často zaznívají.

Ředitel společnosti KEYNOTE a zároveň další spolupředsedající konference Jakub Klepal vyzdvihuje ambiciózní program s mixem inovativních přístupů jako žurnalistiku zaměřenou na řešení, investigace z otevřených zdrojů, poslední trendy v podcastingu a další.

 

Na konferenci vystoupí např. Alexandra Borchardt, Reuters Institute for the Study of Journalism, University of Oxford, dále Mark Rice-Oxley z The Guardian, Emily Kasriel z BBC World Service, Pierre Romera zastupující Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů, Zuzanna Ziomecka, která je bývalou šéfredaktorkou NewsMavens, investigativní novinář pracující pro BBC Africa Eye Aliaume Leroy. Pohovoří rovněž Silvie Lauder z českého Respektu, nebo profesor žurnalistiky Univerzity ve Vídni Folker Hanusch.

Každoroční mezinárodní setkání Prague Media Point, v jehož rámci diskutují odborníci v oblasti médií o změnách mediálního prostředí a o aktuálních výzvách, pořádá nezisková organizace Transitions a společnost KEYNOTE. Projekt podporuje řada partnerů včetně Syndikátu novinářů ČR (Mezinárodní Visegradský fond, Česko-německý fond budoucnosti, Ministerstvo kultury ČR, Deutsche Welle, Hl. m. Praha, Heinrich Boll Stiftung Prague, Rakouské kulturní fórum, Norské velvyslanectví v ČR, Švýcarské velvyslanectví v ČR, ČTK českénoviny.cz, Švédské velvyslanectví, ResPublica Nova, Deník N, Albanian Media Institute, Studia nových médií UK, Katedra žurnalistiky a mediálních studií MU, Maďarské centrum pro nezávislou žurnalistiku, Institut komunikačních studií a žurnalistiky UK, Balkan Investigative Reporting Network, Škola médií a žurnalistiky v Bratislavě, Unie vydavatelů, NYU Prague, Project Syndicate, Krytyka Polityczna, EJO, Letní škola žurnalistiky K. H. Borovského a Nadační fond pro nezávislé novináře).

 

Organizátoři této mezinárodní konference nyní nabízejí v rámci oslavy Mezinárodního dne demokracie slevu na 15 vstupenek. Zájemci mohou až do 30. září nebo do vyprodání lístků zakoupit vstupenku za 50 eur. K tomu je potřeba použít kód ddPMP2019 v tomto odkazu https://bit.ly/2kwSJME

 

Více informací najdete na webových stránkách konference www.praguemediapoint.com.

 

Ve dnech 5. až 7. prosince 2019 hostí česká metropole mezinárodní novinářskou konferenci Prague Media Point. Akce se koná v HubHub - Palác ARA, Perlová 5, Praha 1. V rámci konference proběhne při příležitosti 30. výročí sametové revoluce také diskuze o vývoji české mediální scény a její význam pro svobodu, svobodu slova a demokracii.