Podzimní Mediažurnál 3/2019 je tu pro vás.

08.10.2019 11:57

 

syndikat-novinaru-cr-z-s.webnode.cz/_files/200000493-c87d2c87d4/media%203.19_web.pdf

 

Čtvrtletník Syndikátu novinářů ČR se vám tentokrát otevírá článkem Tomáše Urbana věnovaným současnému trendu cílené ignorance zpravodajství v médiích. Fenomén tzv. news avoidance zasazuje autor do domácího prostředí s titulkem Češi se stále častěji vyhýbají zpravodajství

Na další straně reaguje předseda syndikátu Adam Černý na napjatou situaci u našich severních sousedů otázkou Čeká polské novináře „samoregulace“? 

 

Událostem historickým i veskrze soudobým se věnují příspěvky z pera zástupců klubů a regionů, stejně tak tomu je v rozhovorech se zajímavými lidmi, či v dalších článcích věnovaných novinářské profesi. O pár desítek let zpátky se ohlédneme rovněž prostřednictvím fotografií Dany Kyndrové. Již tradičně provází Mediažurnál obrazová satira - tentokrát od kreslíře Jiřího Koštýře. 

 

Přejeme příjemné čtení v čase i počasí předlistopadovém, do aktuálního vydání MŽ se proklikněte zde.

 

Kvízová otázka k MŽ 3/2019

Hledáme pamětníky, kteří by nám pomohli upřesnit detaily k fotografii na str. 9. Poznáte atraktivní tmavovlasou dámu-překladatelku, znal byste někdo její jméno? Pokud ano, zavolejte do kanceláře nebo informaci pošlete e-mailem na adresu kancelar@sncr.cz.  Úspěšného luštitele odměníme knihou.