Mladí novináři mají možnost účastnit se workshopu v Postupimi

31.05.2016 14:17

Německá organizace Kolokvium Sanssouci pořádá od 9. do 16. září 2016 každoroční workshop pro mladé novináře ve věku od 18 do 26 let. Hlavním cílem události bude rozšířit teoretické a praktické znalosti v oboru a také povzbudit vzájemné vztahy a profesní vazby mezi novináři.

Novináři, které zástupci organizace na workshop vyberou, dostanou uhrazeny všechny náklady spojené s pobytem – cestu, ubytování i stravu. Pracovníci Kolokvia Sanssouci pomohou v případě potřeby také s vyřizování víz. Akce se bude konat druhý srpnový týden v Postupimi.

Vítáni jsou novináři zejména ze zemí patřících do tzv. východního partnerství (Ukrajina, Gruzie, Moldavsko, Gruzie, Bělorusko, Arménie a Ázerbájdžán), ale samozřejmě nejen odtud. Pro přihlášení je třeba zaslat text v rozsahu 6000 znaků včetně mezer na téma investigativní novinařina (definovat tento pojem a popsat, jaké jsou limity investigativní novinařiny).

Přihlášku, kterou lze zaslat do 12. června 2016 musí doprovázet životopis a motivační dopis. Vše v anglickém jazyce. Pro více informací o projektu se podívejte na tuto webovou stránku nebo sem.