Dokumentarista Salomatin prvním hostem večera s reportéry a reportérkami v Presscentru SN ČR

22.11.2019 19:08

Na pozvání nejmladšího uskupení Syndikátu novinářů ČR - Klubu reportérů a reportérek - navštívil českou metropoli Konstantin Salomatin, ruský fotograf, kameraman a dokumentarista. 

 

Salomatin pracoval jako fotoreportér pro přední ruská i světová média, mimo jiné Le Monde, The Chicago Tribune, The Economist, NPR, Handelsblad, Ogonyok Magazine, The Russian Reporter Magazine a další. V posledních letech pokrýval témata, jako je válka na Donbase, radikalizace muslimské mládeže na Kavkaze a ve Střední Asii, problém s odpadovou mafií v Rusku, muslimské koncentrační tábory v Číně nebo letošní masivní lesní požáry na Sibiři.

Při cestě z Berlína, kde převzal ocenění za reportáž o čínských represích vůči Ujgurům, Kazachům a Kyrgyzům, zavítal do Prahy na přednášku v Klubu reportérů a reportérek Syndikátu novinářů ČR. 

V pondělí 18. listopadu odpovídal na otázky Jaká je práce reportéra v dnešním Rusku? Na jakých tématech ještě mohou ruští reportéři pracovat a kdy už to začíná být nebezpečné? A jak lze balancovat práci pro ruská a mezinárodní média? 

Debata s Konstantinem Salomantinem proběhla v rámci prvního dílu večerů s reportéry a reportérkami.

 

Foto: Archiv Vojtěcha Boháče