13. 5. 2017 Tiskinfo Vyřešte zločin za oponou Divadelní ABCeda 

V sobotu 13. května od 14 hodin pořádají Městská divadla pražská další díl oblíbené Divadelní ABCedy s názvem Vražda za oponou!. Tentokrát se z dětí stanou detektivové, kteří musí vyřešit těžký zločin v divadle. Kdo ji zabil? Kam zmizel perlový náhrdelník? Workshop povede herečka Henrieta Hornáčková společně s herečkou, režisérkou a divadelní pedagožkou Petrou Johan
 
Tato Divadelní ABCeda je určena pro děti od 7 do 12 let.

5. 4. 2017 - 2. 7. 2017 výstava EBERHARD HAVEKOST. Logik
Galerie Rudolfinum

Německý malíř Eberhard Havekost (*1967) je jeden z čelních představitelů nové generace malířů, kteří ve své tvorbě užívají digitální vizuální jazyk. Autor pracuje s materiálem, jenž nás každodenně obklopuje, ať už v žité či zprostředkované realitě. Předlohou pro umělcovu precizní malbu jsou především televizní či tištěné reklamy nebo vlastní fotografie, v nichž se opakovaně objevují motivy přírody, portrétu, lidské figury a architektury. Výstava nazvaná Logik je autorským výběrem prací Eberharda Havekosta za posledních přibližně deset let.

 

Eberhard Havekost a ředitel Galerie Rudolfinum Petr Nedoma Vás provedou výstavou a budou následně k dispozici pro Vaše dotazy.

Galerie bude otevřena od 10 hodin pro individuální prohlídku.